Wspieranie działań archiwalnych 2020 - Brzozie Lubawskie

Opracowanie i udostępnienie akt zespołu Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Brzoziu Lubawskim, przechowywanych w Archiwum Akt Dawnych Diecezji Toruńskiej wraz z konserwacją, digitalizacją oraz  tworzeniem indeksów osobowych najstarszych ksiąg metrykalnych

W ramach ogłoszonego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych w dn. 29 kwietnia 2020 r. otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego "Wspieranie działań archiwalnych 2020", Archiwum Akt Dawnych Diecezji Toruńskiej złożyło ofertę w przedmiotowym konkursie.
Po rozpatrzeniu naszej oferty, komisja konkursowa, przyznała nam 52,3 punkta, tym samym dając pozytywną ocenę wniosku. W ramach konkursu "Wspieranie Działań Archiwalnych 2020" otrzymaliśmy 48 200 zł na realizację projektu pn. „Opracowanie i udostępnienie akt zespołu Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Brzoziu Lubawskim, przechowywanych w Archiwum Akt Dawnych Diecezji Toruńskiej wraz z konserwacją, digitalizacją oraz stworzeniem indeksów osobowych najstarszych ksiąg metrykalnych".
Zadanie miało na celu opracowanie oraz udostępnienie zespołu archiwalnego wytworzonego i zgromadzonego w toku funkcjonowania parafii z Brzozia Lubawskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą podsumowującą projekt autorstwa archiwistki Anny Piwowarskiej.

Studia wstępne
Systematyzacja
Inwentaryzacja
Konserwacja
Indeksacja
Sporządzenie inwentarza
Digitalizacja
Wprowadzenie danych do systemu
fileIndeks alfabetyczny chrztów, ślubów i zgonów
Indeks alfabetyczny chrztów z lat 1598-1805; ślubów z lat 1599-1805 i zgonów z lat 1698-1804.
pdfINDEKSY CHRZTÓW
Indeks chronologiczny chrztów z lat 1598-1805.
pdfINDEKSY ŚLUBÓW
Indeks chronologiczny ślubów z lat 1599-1805.
pdfINDEKSY ZGONÓW
Indeks chronologiczny zgonów z lat 1698-1804.